Kõhukrambid ja kuumahood. 19.06.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
olen 21a. neiu.
Varem ei ole erilisi tervisehädasid olnud. Kuid nüüd teist nädalat vaevavad mind kuumahood ja nö. kõhukrambid, viimased just hommikul... tunne umbes selline, nagu oleks eelmine päev kõhulihaste harjutusi üleliia teinud. Võibolla gaasidest, mis ei tule välja?
Kaelasooned ka valulikud ning vahel ka mõningane iiveldus. Varem ei ole olnud sellist asja.
Muidu tarvitan regluaarselt evra plaastreid, aga selle kõrvalmõjud need vist ei ole?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Võin vaid oletada : kerge viirusinfektsioon kui tõenäolisim vaevuse põhjus. Mõistlik reiim, käsimüügist küsida ibuprofeen 400 mg 2-3 x päevas, kergem toit, maitsestamata jogurt, rohke mineraalvesi ilma gaasita. Vaevus peaks mõne päevaga taanduma, kui mitte siis pidage nõu perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi