kõhuussid ja imik 13.06.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
hiljuti avastasin, et mul on väljaheites valged ussikesed. Samas imetan 3,5-kuust last, kes pudelit ei võta. Laps magab öösel kaisus. Kuidas ussidest lahti saada? Kas peaksin laskma usse kontrollida ka imikul, elukaaslasel ja vanemal lapsel? (Vanem laps 3 aastane, käib lasteaias.) Hügieen endal piisav...

ette tänades vastuse eest -
murelik ema

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ikka juhtub! Soovitan siiski pere või nakkusarsti poolt väljaheite uurimiust teiste ussnugeliste suhtes ja siis ka vastavat ravi. Uurida tasuks ka pisipõnni.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi