nõrkushood 08.04.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviks teada mis võib olla nõrkushoogude põhjuseks. Söön normaalselt, ja tegelen ka spordiga. Siiski tekib viimasel ajal minestamise tunne. Samal ajal hakkavad käed tudisema ja omal jalul püsi ei seisa, kohati on ka selline tunne nagu ei läheks kurgust midagi alla, poomisetunne. Peale selle langeb mul ka tohutult juukseid peast välja, võibolla mulle tundub , et neid on palju aga nii see on. Kui mul juba paha olla hakkab , siis lähen sellest mõttest juba pabinasse/närvi ja pisaraid ei suuda ka tagasi hoida. Minestamist on esinenud mul ka enne. Alates vanusest 14 vist. Nüüd olen 19.Enne esines neid kas liigsest palavusest või õhupuudusest kord aastas. Nüüd olen peaaegu 3 korda ära minestanud viimase kolme nädala jooksul... Kas need asjad võivad olla kõik omavahel seotud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui uuringud kehaliste haiguste , ka kilpnäärme talitlushäire osas on normis siis mõtleksin psühhiaatrilisele seisundile, paanikahäirele.
Soovitan perearsti ja psühhiaatri konsultatsiooni, kindlasti leiate oma tervisemurele lahenduse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi