Jalad 30.03.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 19. aastane noormees ja nüüd juba peaaegu aasta aega on muret teinud jalad. Mängin nii 2-3 korda nädalas jalgpalli ja jalad hakkavad üsna kiiresti alasääre osast valutama (mõlemad). Eelmise aasta suvel hakkas see probleem, kuigi siis kadus vahepeal, aasta lõpus sain källe mängitud, polnud mingisugust probleemi. Nüüd tundub asi tagasi olevat, viimased trennid olen sunnitud varakult lahkuma, kuna lihtsalt ei kannata rohkem mängida. Mõlemad jalad hakkavad alasääre osast valutama ja on väga kanged.
Millest see tuleb? Kas mul võib olla varikoos?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Varikoosi tunnuseks on käega katsutavad ja silmaga nähtavad veenilaiendid.
Vaevus on omane periostiidile, ehk luuümbrise põletikule. Võimalik on vaevuse teke ebasobivatest jalatsitest.
Abi võib olla soojendavatest salvidest säärtele, elastiksidemetest, hoolsast treeningueelsest ja järgsest venitusharjutustest, vt. Rein Jalak spordimeditsiinialane kirjandus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi