difteeria-teetanuse vaktsiin 13.03.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Oleme otsustanud oma lapsele teha ainult valikulised vaktsiinid. Nüüd tahtisime tegema minna difteeria-teetanuse vastast vaktsineerimist, kui selgus et enam seda vaktsiini ei toodetagi, samuti ei toodeta enam ka ainult teetanuse vaktsiini? Kas see vastab tõele ja miks see niimoodi on, on ju palju neid lapsi kes ei kannata läkaköha vaktsiini, kas nemad siis peavad nüüd üldse jääma selle pärast vaktsineerimata?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Meie riik soovib parimat juhindudes parimast rahuvusvahelisest kogemusest. Praegu kasutatakse põhiliselt 4 komponentset vaktsiini- difteeeria, teetanus, läkaköha ja ajupõletiku vastase toimega. Üksikkomonendina midag saada on keerukam, seda oskab ütelda Teie kandi tervisekaitsetalituse spetsialistid. Kui on tead probleem tavalise läkaköha vaktsiiniga siis on kasutusel puhtam, atsellulaarne vaktsiin, kuigi ka sellel on kõrvaltoimed.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi