Lümfisõlmed 11.12.01 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Nädal tagasi märkasin äkki hommikul, et mul on lõua all ja ka paremal pool lõualuu all valusad turses munad. Kogu näo alaosa nägi priskem välja. Külmetanud ma ei ole. Enne seda kurk veidi valus (üldse sageli, eriti kurgunibu piirkond) ja nina turses, veidi nohune. Hambajuurte all põletikku pole. Vereproovi järgi võin doonoriks minna (kahjuks olen juba üle 60). Rohtu ei võtnud midagi. Natukene on lümfid alanenud, kuid ikka nn üleval. Ei julge vannigi minna. Millest see võiks küll olla tulnud? Viiruslik? Nakkuslik? Tegelikult juhtus ju äkki, õhtul ei olnud midagi.

Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija!

Kahjuks ei piisa Teie haiguspildi kirjeldusest diagnoosi panemiseks. Lümfisõlmede protsessi kirjeldamine paberil on raske isegi kogenud arstile. Kirjeldatakse "munade" suurust, kuju, värvust, liikuvust aluskudede suhtes, valulikkust katsumisel, konstentsi ning veel paari parameetrit. Mõnikord on "muna" tingitud süljenäärme põletikust või süljenäärme juha kivist.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst