jalasäärte võbelemine 25.02.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Kõigepealt vabandan oma imeliku probleemi pärast, millest keegi ei oska midagi arvata (kaasaarvatud minu perearst ja ma ise). Nimelt toimub mul jalasäärtes pidev tukslemine-võdisemine pidevalt juba paar kuud. Ei ole valus, kuid häirib (eriti pikali asendis tuntavana) oma mõistetamatuse tõttu. Üldiselt oli mul sageli jalakrampe, kuid neist sain lahti pideva magneesiumitablettide kasutamisega. See võbisemine tekkis hiljem. Veresooni eriti näha ei ole jalgadel. Ise olen 72 a töölkäiv ülekaaluline mammi, kellel kipub verõhk kõrge olema (kasutan monoprili 1 tbl (20ne) hommikul ja nüüd ka õhtul, esialgu 0,5 tbl), lisaks leiti ka luuhõrenemine, mida praegu ei ravi, sest kallitest rohtudest ei olnud mingit abi. Aasta tagasi avastati neerukivi (peale metsikuid valusid). Tundub, et lahkus loomulikku teed pidi. No analüüsid-proovid (veri, uriin, ultraheli, kopsuröntgen) on kõik ideaalselt korras! Ei tahaks küll olla "polkovniku lesk", sest vehin koos liigesevaludega, mis on mulle vanad tuttavad, muudkui tööl käia. Hirmust vaesuse ees. Palun, kas oskaksite midagi arvata sellisest jalasäärtes toimuvast pidevast tõmblusest-võdinast? Silmaga need nähtavad ei ole. Seda ei oskagi õieti kirjeldada ja varem ei ole mul seda olnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vaevus on patsiendile üsna tüütu ja ebamugav. Arstid kipuvad olema sarnaste murede korral märksa rahulikumad. Kui on välistatud eluohtlikud või invaliidsusele viivad haigused siis on nad hoopis leiged ja kehitavad õlgu. Arvan, et seniste uuringute käigus ongi need tõsised seisundid välistatud. Soovitan teha aeg-ajalt magneesiumikuure, hästi mõjub puhkamine ülestõstetud jalgadega, kasvõi lesimine tugitoolis, jalad taburetil, selle peal veel padi. Vältima peaks kestvat seisvat asendit. Kui võtate ka "veerohtu" siis võib vaevus tekkida kaaliumi liigsest väljaviimisest kehast, abiks on kaaliumipreparaadid, saab käsimüügist, hea on ka pihutäis rosinaid.
Loodan, et sain veidi anda asjas selgust.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi