lihasevalu 07.12.01 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Kuidas lihaspingest tekkinud kaelavalu ravida? Olen kasutanud Dolgit kreemi

ja pipraplaastrit valu leevendamiseks, kuid tundub, et sellest jääb väheks.

Eriti ägeneb valu halva asendi(magades) ja külmaga.

Lugupidamisega,

Ave

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Ave.

Teie küsimuses on vastus juba olemas. Lihaspingest tekkinud kaelavalu saab leevendada lihaspinget vähendavate ravivõtete või ravimitega. Hästi sobivad selleks massaaž, veeprotseduurid ning kaelaharjutused. Dolgit ja teised põletikuvastased salvid ja kreemid tavaliselt leevendavad ka valu, kuid tugevama valu korral jääb ainult kreemist väheks. Soovitan rääkida sellest probleemist oma perearstiga, kes annab nõu nii lihaspinget vähendavate ravimite, kui ka kalea valu leevendavate ravimite kohta.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst