Imetamine ja ussid 18.01.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Imetan oma 9 kuu ja 3 nädala vanust tütart ning õnnetuseks avastasin, et olen endale kuskilt korjanud ussid (need kõige tavalisemad pisikesed...valged). Kodus on vanemast lapsest jäänud Vermoxi tablette. Infolehel on aga kirjas, et ravi vajadusel tuleb imetamine lõpetada. Kui kauaks pean imetamisest loobuma? Kas piisab mõnest päevast? Eeldan, et see aeg peaks olema nii pikk kui kaua püsib minu organismis ravimi toimeaine kuid kahjuks pole seda kuskil märgitud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Nende ussikeste ravi ongi 1 tableti sissevõtmine. Piisav on teha vahe imetamises paariks päevaks. Kindlasti saab laps ka muid toite, nii et rinna ärajäämine pole talle kuigi suur katsumus. Sellises vanuses lapse imetamisel on lapsele saadavast piimast tähtsam hoopis turvatunne ja lähedus emaga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi