peavalu 23.10.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

umbes nädal tagasi olime elukaaslasega EMOs(Tallinnas) tema tugeva kõhuvalu tõttu. Suurest muretsemisest tekkis minul tugev peavalu, lisaks valutasid kogu selg, käed ning kael. Õnneks läks kõik hästi ja saime mõne tunni pärast koju, minu olukord läks paremaks ning ka peavalu kadus mõne aja pärast. Peale seda on peavalu tagasi tulnud paaril kolmel korral, kuid mitte häiriv peavalu. Eile oli aga halvem ning see enesetunne on kestnud praeguseni ja tundub, et ei parane. Tugev peavalu otsmikul-kulmude vahel, kuklas natuke ka oimupiirkonnas. Nägemine on ka mõningal määral häiritud-nagu näeks kahekordselt kaugemal olevaid esemeid. Kui ühe silma kinni katan(ükskõik kumma)näen hästi.(olen lühinägelik) Vahepeal on ka natuke tunne, et süda on paha. Kõrvades/peas on selline pulseeriv kahin. Söögiisu on vähenenud.
Tahtsin minna perearsti vastuvõtule aga avastasin, et minu perearst on pikemaajalisel puhkusel. Nüüd ei teagi mida teha.
Olen naine, vanust on 20 aastat. Ennem pole peavaludega probleemi olnud. Hetkel ei õpi ega tööta. Pere-eluga on kõik enam-vähem korras. Hetkel spordiga ei tegele. Toitumine pole just kõige tervislikum.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tõenäoselt on tegemist pingepeavaluga. Vaevus sage, eriti Teie situatsioonis.
Valu leevendab käsimüügi valuvaigistid, ka aeg annab arutust. Kui mured ununevad kaob ka peavalu.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi