Peapööritus 15.12.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 19-aastane neiu ja mul juba 3. päeva järjest on peapööritus....eriti siis kui pikali heidan, siis käib silme eest kõik ringi...aprillis hakkasin kaalu langetama kuni augustini, siis saavutasin kehakaalu, mida tahtsin, nüüdseks toitun jälle normaalselt juba mitu kuud ja kaal on ühtlasena püsinud mitu kuud....
Täiesti põhjuseta hakkasid kolmapäeval peapööritused...rase ma ei ole, sest tegin rasedustesti eile...see oli negatiivne....liikuda on nagu parem, siis ei ole peapööritust, aga niipea kui pikali viskan või puhkan, tuleb ka peapööritus....Muid sümptomeid mul ei ole....
Millest võiks see olla tingitud? Oma perearsti juurde ka minna ei saa, sest ta on puhkusel....

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Sümptomid viitavad healoomulisele asendipeapööritusele või tasakaalunärvi kergele põletikule. See võib kaasneda mõne viirusinfektsiooniga.
Soovitan võtta asja rahulikult, vaevused mööduvad erilise ravita. Tähtis on paras füüsiline aktiivsus, tervislik toit, puhkus. Kui esinevad nägemishäired, kahelinägemine, tuimus ja sipelgajookkksutunne kehas ja jäsemetes peab seisundit edasi uurima.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi