Liha ajab südame pahaks 17.11.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 22a naine ja mul on juba selle aasta augustikuust saadik olnud probleeme liha söömisega. Juba mõtleminegi lihale ajab südame pahaks. Ja see on igasuguse looma- ja linnulihaga nii. Sinna hulka kuuluvad igasugused singid, vorstikesed, praetud, küpsetatud, grillitud või keedetud liha, ikka on vastu! Oskate mind ehk suunata, millest see võib tuleneda? Mul juba niimõnigi tuttav arvab, et see on mul mingi põhmõte, et ma ei taha liha süüa! Tahaks küll, sest ma tean, et see on vajalik loomsevalgu allikas, kuid ma lihtsalt ei saa seda süüa, kui väga ma ka tahaks... Varem pole liha söömisega mitte mingit probleemi olnud. Aga nüüd ei saa kohe enam lõhnagi tunda, kui juba süda paha ja mine või oksele! Kõiki muid toiduaineid söön korralikult ja pole ka mingeid probleeme, kala saan samuti süüa. Palun kirjutage mulle nii palju kui oskate selle kohta, et kas see on normaalne või mitte ja millest see võib tulla? Ja kas ma peaksin muretsema?
Suur tänu teile juba ette!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Probleem on olemas. Maitsemuutused, mõne toidu talumatus võib olla seotud kehvveresusega, miks mitte ka rasedusega. Võimalik, et ka psüühhiline häire, anorexia nervosa võib sarnast vaevust põhjustada. Saan soovitada esmalt perearsti külatust ja esmaseid uuringud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi