Maksa kaitseks 04.11.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Palun öelge, kuidas saaksin ne ise oma maksa aidata, kui see on ravimite (antibiootikumid, pikad üldnarkoosid jms) tagajärjel kurnatud. Olen kuulnud, et mesi ja astelpajuõli on head abilised, mida hakkasin ka tarvitama, aga kas on ka apteegist (ka retseptiga) midagi selle kohta saada. Maksa mürgitamine on sedapuhku lõppenud, aga maks on paistes.
Tänan

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kõigepealt väikke märkus: olete jätnud enda teada arstile nii olulised asjaolud: teie vanus, sugu, mis haiguseid olete põdenud ja mis ravimeid ka saanud. See on tõesti tähtis.
Maks on tegelikult väga vastupidav organ. Võiks tuua näite alkohoollikutest kes tarvitavad aastakümnete jooksul umbes 2 tonni ( 2000 liitrit viina) ja ei olegi erilist maksakahjustust.
Kui arstid ei ole diagnoosinud maksapõletikku siis erilist ravi polegi vaja. Tähtsaim on hoiduda tarbetutest ravimitest, alkoholist. Taastumisega saab organism ise hakkama.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

röntgen

Tere! Kui mul imikule tehti puusaliigestest röntgen ning mina pidin seal teda kinni hoidma, kuid mingit kitlit ega põlle peale ei pandud. Kas mind ei oleks pidanud nad kaitsma sel momendi kiirguse eest. ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Üldiselt uuritakse tänapäeval beebide puusaliigeseid ultraheliga. Küllap pidas arst röntgenuringut õigemaks. Jah, kaitsepõllesid tuleb kasutada nii väikesel patsiendil teiste kehaosade, eriti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: