jalalaba sisene väikese varba luu murd 23.10.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Jalalaba läks astudes valesse asendisse, oli valus, käis ragin, hetkeks läks jalg kuumaks ja siis valu kadus. Hiljem hakkas valutama. Käisin draumapunktis, tehti röntgen, mis näitas küsimuse teemas mainitud luu murdu. Pandi kips-lahas või kuidas seda nimetadagi, kus kipsiosa oli sääre taga ja talla all.
Jalg oli umbes 4 nädalat kipsis, käisin karkudega. Siis läksin ortopeedi juurde, kus vabanesin kipsist, uuesti rontgenit ei tehtud, ning ilmselt ka vana pildi aluses leiti, et võin kohe minna tööle. Soovitati astuda koha üle varvaste st mitte kanna peale, mis tundus alguses keeruline. Muhk katkisel kohal pidi olema kaitseks, mille sees tõeline kinnikasvamine kestvat 2 aastat. Tegin soojas vees ravivõimlemist, üritades liigutada jalalaba igalt poolt, kus peaks liikuma. Peale nädal aega kipsita lonkamist aga on jalalaba haige külg jäänud üsna valusaks, isegi täistalla peale toetumine, kus väike varvas ja selle lähedane ala maha toetudes põhjustab valu kuni selle "muhuni" välja. Jalg ei valuta. Kas on põhjust kahtlusteks või tundub kõik normaalne?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan et kõik on normaalne. Soovitan omalt poolt kanda avarat, kõva tallaga jalatsit. Vältida kestvat seismist ja kõndimist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Valu labajalas

Teren hea doktor!!!

Head vana-aasta lõppu ja veel parimat uut, et täituksid Teie soovid!!!

Mul on ka mure, millega pöördun Teie poole.Ehk ma sõnastan oma ,,probleemi,, natuke ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Tänan heade soovide ja usalduse eest. Tegemist võib olla ülekoormusest tingitud limapauna või kõõlustepõletikuga, välistada ei saa ka nn marsimurdu. See on selline labajala luu murd mis võib ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: