suu kuivus 06.09.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
mind vaevab juba üle nädala kestev suu kuivus... pidevalt on tunne, et tahaks mõne ampsu suhu pista või väikese lonksu midagi juua, aga abi sellest on ainult hetkeline... alguses arvasin, et põhjustajaks on joodud punane kuiv vein (kahel õhtul järjest), kuid veini olen ka varem küll ja küll joonud ja asi pole juba rohkem kui nädalaga üldse paremusepoole läinud... ka hetkel on selline tunne justkui kuivatuspaber oleks kord keeleall kord põses...
millega võiks olla tegu? kas peaks veel ootama, et läheb ise üle?

PS: ca 4 kuud tagasi kontrolliti mul veresuhkrut, mis oli normis, perekonnas suhkruhaigeid pole

tänan vastuse eest,
24 aastane naisterahvas

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Veidi raske on vastata. Arvan, et vajalik oleks arsti konsultatsioon: suuõõnne vaatlus, limaskesta hinnang. Selgust aitab tuua ka üldvere ja veresuhkruproov.
Arutama peaks ka Teie toitumist ja muutusi selles. Vahest olete hakanud vedelikku kaotama intensiivse kehalise trenni tõttu. Kuidas on ka kõhurütm?
Kui kõik on korras siis peaks seisundit mõnda aega jälgima, lootes et see taandub. Võimalik on ka uute sümptomite lisandumine.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi