muna naha all kulmu kohal 11.08.06 / Perearst

Külastaja küsib:

5 päeva tagasi tekkis vasaku kulmu kohale u. 1cm kõrgemale naha alla umbes 0,5-cm-se läbimõõduga muna või sõlmeke. Nahk selle kohal ei puneta ega ole valulik. Samal ajal pandi vasakul ülal asuvasse valutavasse hambasse mürki. Mürk on hambas ja hambajuurealune valutab edasi. Kas selle muna teke on seotud hambaraviga (mingi lümfisõlm vms) või peaksin sellega kiiremas korras kusagile pöörduma.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Raske midagi arvata, seetõttu ei hakka "igaks juhuks" ka midagi arvama. Ka vajalikku infot on väga vähe: Teie vanus, sugu, eelnevad hammaste protseduurid, kas sõlmeke on tihke, pehme, valus, punetav, liigutatav. Kas ka samal ajal tekkis sõlmekesi veelgi.
Kuid head tervist soovin ikka !
Madis Veskimägi