vereanalüüs 05.08.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures oma 2-aastase tüdruku tervise pärast, (mis pani mind muretsema juba aasta tagasi) mistõttu lasin teha talle vereanalüüsi. Palun öelge, kas loetletud näidud on normaalsed ja kui ei, siis mida soovitate ette võtta! Hgb 113; Ca 2,38; P 1,85; Mg 0,88.
Olen küsinud nõu mitmetelt arstidelt. On öeldud, et näidud on normis, aga ka täiesti vastandlikke arvamusi, st et peaksin lapsega kiiremas korras haiglasse uuringutele minema. Olen nõutu, murest murtud ja suures segaduses. Palun aidake!
PS! Oma last visuaalselt vaadates tundub, et füüsiliselt on kõik korras, ainult murelikuks teeb tema kahvatu nahk.
Ette tänades,
Liia

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere

Kaltsium ehk Ca norm 1-4 a lastel on 2,1-2,6. Teie lapsel 2,38. Sellega on hästi. P see peaks olema fosfaat, norm 2-12 k lapsel 1,6-3,5. See on normis. Mg ehk magneesium- norm 0,7-1,05. Ka see normis. Hemoglobiin ehk Hgb 113 on veidi madal. Lapsel võiks see olla üle 115. Madala hemoglobiini ehk kehvveresuse põhjuseid on kümneid, et mitte öelda sadu. Lastel sagedasem põhjus mõne infektsiooni põdemise järgne periood, toitumisvead: hoidumine lihast, maiustamine, lihatoodete tarbimine koos piimaga. Ravi üldjuhul rauapreparaatidega, lastele nii siirupi, morsi kui närimistablettidena. Muidugi soovitan ka oma perersti külastust ja juhinduda tema soovitustest.
Hed tervist soovides, Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Vereanalüüs

Tere

Peetunud raseduse katkestuse eelselt tehti mulle vereanallüs, mille kaks näitajat on üle piirnormi. Millega on tegemist ja kas vajan täiendavaid uuringuid?
a2034 - WBC - 11.44 ...

Kristi Otsmaa

Vastas dr Kristi Otsmaa

Tere,
Kirjelduse põhjal selgub, et Teie vereanalüüsis on tõusnud leukotsüütide ehk valgevererakkude hulk ja seda just lümfotsüütide arvel. Kõige sagedamini põhjustab sellist leidu mõni viirusinfektsioon, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: