südamehäired 07.02.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Kõigepealt tänud teile alati osavõtliku ja sõbraliku suhtumise ning abivalmite nõuannete eest!
Küsimus küll vist kardioloogi valdkonnast, aga kuna siin pole seda võimalust, siis ehk oskate ka mingit nõu anda.
Nimelt käib aeg-ajalt selline imelik, ebameeldiv ja häiriv tunne südamepiirkonnast läbi, justkui õõnes lainetus vms.,või nagu kerge elektrilaine vms. Viirpuutilkade võtmine aitas justkui, kuid viimasel ajal on siiski ikka neid laineid tunda. Millega võiks tegu olla ja mida teha? Vaatamata Sotaloli võtmisele 2 tbl päevas esineb ka südame vahelööke. On sellisel juhul Sotaloli võtmisest üldse kasu?
Tervist teilegi!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olete jätnud saladuseks enda vanuse, töö, põetud harjumused.
Oletan, et tegemist on mööduvate südamevahelöökidega, mis on ohutud, niinimetatud funktsionaalsed. Asjaga on nii, et ka kõige tervem süda võib jätta minutis 2-5 lööki vahele. Neid soodustab väsimus, pinge, haigusvimm, kohv, suitsetamine, füüsiline koormus, soolade-vedelikukaotus jm.
Kahjuks ei saa ma enam midagi lisada, pean hakkama liiga palju oletama kuna nagu märkisin olete jätnud märkimata arstile olulised andmed.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

põrandakütte mõju tervisele

Tere. Ehitame parasjagu ome perele eramut. Me ei ole veel otsustanud küttesüsteemi osas - kas panna kogu majas põrandaküte või radiaatorid. Olen kuulnud, et põrandaküte eluruumides ei ole tervisele hea. ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Põrandaküte on meie küttetraditsioonides uus asi. Selle eelised on puhtus, avaram ruum ja sojus jalgadejuures. Kui jalad on soojas siis on kogu kehal hea. Miinusteks aga võib lugeda suht kallist ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: