vere analüüs 29.12.05 / Perearst

Külastaja küsib:

tere,
olen 54 aastane naine. Kuni 50-ni ei vaevanud mind peale migreeni eriti miski. 50- selt avastati mõlemas silmas hallkae- opereeriti. Siis avastati hulgisõlmeline kilpnääre väikese ületalitlusega. Ja täiendavalt veel LEUKOPEENIA, neutrofiile 2,59 ja mingi näitaja oli veel madal. Omal riisikol ei läinud radioaktiivse joodi ravile (kilpnäärme ületalitluse pärssimiseks) , vaid raviteedega olen saanud selle näitaja paremaks ja kordusanalüüsi teen jälle 3 kuu pärast. Kuid nüüd saan aru, et tegin selle otsuse väga õigesti, sest hemoloog keelas ka selle hetkel mul ära, samas ei saa ma ka tablette kilpnäärme raviks kasutada, kuna ka see langetab veelgi leukotsüüte. Seega justkui surnud ring. Kuid tõsist muret teeb see LEUKOPEENIA- mis see on ja kas sellele on mingit ravi? Verearst soovitab luuüdi proovi võtmist, mis ei ole ka ilmselt päris tavaline protseduur. Olen mures, mida toob tulevik.
Ette tänades
I.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kahjuks ei saa päris täpselt vastust anda. Te pole märkinud kogu vereanalüüsi tulemust: leukotsüüdid, trombotsüüdid, erütrotsüüdid, hematokrit, leukotsüütide jaotus. Neutrofiilide osahulk ei näita suurt midagi. Üldiselt kui on tegemist leukopeeniaga jälgitakse patsienti mõnda aega: 2 nädalat-1 kuu. Samal ajal proovitakse uurida võimalike põhjuseid: selleks on sagedamini naha-küüne seeneravi, tugevad liigeshaiguste rohud jm. Soovitan kuulata oma tohtreid ja koos teha siis otsuseid.
Sellega lõpetaks siis aasta 2005 vastamised kliinik.ee portaalis. Head tervist kõigile uuel aastal !!!
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Vere uuringute tulemused.

Tere Lp. Dr.Veskimägi!
Paluksin natuke tõlget vere-uuringutele. Perearst on Soomes ja sinna saan alles juunikuus, seega sooviksin teiepoolset arvamust.

Hematoloogised uuringud.
Mees, ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Kõigi teostatud laboratoorsete analüüside tulemused on normi piires. Ei esine kevveresust ehk aneemiat, ei põletikku, ei maksakahjustust.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Loe edasi

veri

Tere ! Mulle tehti vere analüüs ning bilirubina ( elan itaalias seega siin on ta kirjas sellisena-arvan et eesti keeles on umbes sama sõna selleks) on mul sellised arvud pandud :täielik 1.89 mg/dl otsene ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Usaldage oma arsti. Kõike me ei saa vaadata ainult numbri järgi. Näiteks üldbilirubiini normivahe on 0,3-1,5 mg/dl, veidi kõrgem tase sellest võib olla Teie ainevahetuse omapära, mis ei vääri ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: