Põlveliiges 11.11.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kümme aastat tagasi diagnoositi analoogne tervisehäire meniskiümbrise
põletikuks. Raviti ortofeeni (tabletid) ja dimeksiidiga (kompressid) ning
edukalt. Mis on ravi nüüd ja kas oli tõesti tegemist estrogeenidega (MEDLINE
annab sellised vasted)?
Lugupidamisega R.A.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ortofeen on veidi vanem mittesteroidne valu ja põletikuvastane ravim. Ta kuulub samasse perekonda koos ibuprofeeni ja diklofenakiga. Dimeksiid on üks orgaaniline lahusti, millel on läbitungimisvõime kudedesse suurem kui lihtsalt viinakompressil või salvidel. Naissuguhormoonidega ei ole need kuidagi seotud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi