Probleem silmadega 28.09.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 58 aastane naisterahvas. Senini ei ole probleeme olnud silmadega, kasutan küll lugemiseks prille, mis ei ole väga tugevad. Nüüd aga olen päris võiks öelda kimbatuses ja mures, et kui närveerin ja põhjust selleks on (probleemid poja alkoholismiga), siis närveerimisel kaob nägemine, nii et kaupluses näiteks ei näe hindugi. Kui olen rahulik, siis normaliseerub kõik.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mõistan Teie muret. Silmadega otseselt on kõik korras. Kuid probleem on tunduvalt keerukam. Soovitan väga psühhiaatri-narkoloogi konsultatsiooni Teie pojale, et teda välja tuua alkoholiküüsist. Kui see probleem on lahenenud, on ka Teie nägemisega kõik korras. Soovitan ka psühholoogi või psühhiaatri külastust ka Teile endale. Kolleeg saab määrata mitmeid ravimeid, mis tasakaalustavad Teie närvikava. Kuid see oleks tagajärje, mitte põhjuse mõjutamine.
Head tervist soovides Teie pojale ja Teile endale.
Madis Veskimägi