Süda... 05.09.05 / Perearst

Külastaja küsib:

tere, olen 45 a, mul probleem sydamega, ta ei pista, aga m6nikord hakkab imelikult liigutama rinnus, nagu mataks, v6i surub kuidagi ja nii kuskil 5-10 sek. nii tegi paarkorda järjest. Siis arst kirjutas välja Nebiletti, v6tan pool tabletti korraga, arvas et on k6rgest verer6hust, paar korda on olnud, kui arsti juurde lähen, aga kui nii sama tööl m66dan, siis ei ole olnud kunagi k6rge... Peale seda tabletti tegelikult on läinud paremaks, teeb m6nikord, aga harvemini. Aga nyyd jälle, istusin arvuti taga ja äkki hakkas jälle nagu miski asi rinnus suruma, tekkis selline imelik tunne, proovisin pulssi, seda ei olnudki tunda sekundid 4-5 siis alles hakkas tuksuma ja ka vahelduva eduga, see kordus paar korda ja läks yle. See sydame värk on olnud juba mitmeid aastaid. Praegu on tegelikult kurk haige ja igemed on ka valusad, kuigi mandlid mul l6igati ära, aasta tagasi. Mida ma peaks tegema. sydame filmi on ka tehtud, korras on olnud, mis see v6ib olla, kas syda v6i midagi muud...?
soovitage palun midagi...! aitähh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et Teie vaevuse põhjus on kergekujulised südamevahelöögid. Neid on mitut sorti, kui tegemist oleks sagedaste ja ravi vajavate vahelöökidega oleksid need ka jäänud EKG lindile. Vahelööke võib ka kõige tervema südame juures esineda, nii 2-3 lööki minutis. Neid vallandab väsimus, psüühiline pinge, kohvijoomine, kerge külmetushaigus ( gripp, hingamisteede viirusinfektsioon ). Oma patsiente testin koormusuuringul, rahuoleku EKG ja vererõhu mõõtmine ei anna alati päris õiget ettekujutust ! Kui test on korras, siis see on patsiendile juba raviva toimega. Väheneb tarbetu ärevus ja hirm. Kui koormusuuringul ilmneb mingi kõrvalekalle, on võimalik plaanida ka vastav uuringute-raviplaan. Oma kodulehele olen pannud infot nendest uuringutest: siin on lingid. http://tervis.tostamaa.ee/default.asp?id=136
http://tervis.tostamaa.ee/default.asp?id=163.
Koormusuuringut määrab perearst või kardioloog, nii nagu Teie kandis on kombeks.
Loodan, et sain veidi Teid julgustada ja anda mõne mõtte mida võiks ette võtta.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi