USSID KÕHUS 12.07.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 28a.naine. mure selline käisin wc kakal ja pepust tuli välja nagu vihmauss. uss oli umbes 25-30cm ehmatus oli väga suur. uss oli kollakas-roosa lülisid ei olnud vähemalt mina ei näinud. kellega on tegu. olen ise väga puhas inimene,pesen alati mida söön.kuhu saaksin oma murega pöörduda.perearsti juurde ei taha minna seal on selline küla värk,kõik teavad kõike. PALUN AIDAKE ETTETÄNADES.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tänan piisava infi eest. Väljunud parasiit sarnaneb kirjelduse järgi solkme ehk askariidiga. See on meie kandis üks sagedasem parasiit täiskasvanutel. Ärge süüdistage end kuidagimoodi hügieenireeglite eiramise vm pärast. Tõsiasi on see, et kõige laitmatuma eluviisiga inimesi kipuvadki säherdused mured tabama. Tean lapsi, kes talvel jooksevad ringi T särgiga ja söövad jääpurikaid ja suvel pistavad suhu mullaseid maasikaid on terved. Ja vastupidi. Lapsed kelle mammad nende toitu kuidagi kumutavad, keedavad, aurutavad või mingit muud moodi proovivad pisikutest vabastada on sageli tõbised.
Nüüd aga Teie mure juurde. Solget ravitakse ravimiga nimega vermox ehk mebendasool. Üldjuhul piisab raviks ühest ainsast tabletist, kindlam aga on võtta 1 tablett 1 kord päevas sisse ja nii kolm päeva järjest. Nii kulub raviks 3 tabletti. Vermox on üldjuhul retseptiravim, kuid ehk annab apteker seda ka ilma retseptita. 1 tableti hind on veidi alla 10 krooni, kokku kuluks ravimile u. 30 kr. Soovitan helistada oma lähematesse apteekidesse ja ravimi kohta järgi pärida. Loodan, et saate vastikust murest lahti.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi