pearinglus 04.05.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen nõutu ja küsin teie arvamust. Laupäeval lõin pea tugevalt ära ja selle tagajärjel kerge põrutus (esimestel päevadel uimane ja iiveldas). Arst jättis mu haiguslehele ja soovitas võtta Co-Codamoli tablette, 2 tunni tagant. Tabletivõtmisele järgmisel päeval oli aga mul väga tugev pearinglus. Oleks nagu purjus olnud. EI võtnud rohkem neid tablette, oletades et need ei sobinud. Kui uuesti ravimiinfot lugesin, siis vaatasin et ei soovitata kilpnäärme alatalitluse korral. Olen seda põdenud, kuid viimased analüüsid (1,5 kuud tagasi) olid näidud korras ja perearst ütles et kõik on normis. Kuid miks mul eile siis nii paha oli? Kergelt iiveldas ka. Täna on kerge pearinglus ikka veel. Nüüd mõtlengi, kas tõesti oli see regeering rohule või annab põrutus sel moel tunda. Aga esimestel päevadel polnud sellist pearinglust. Kõige suurem hirm, et äkki rase, kuid ei tohiks olla, kuna võtan Logesti. Jah, olen kuulnud et ka pillide võtmise ajal võib rasestumist ette tulla.
Ette tänades vastuse eest!
Neiu, 23a

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere neiu 23 a.
Soovitan võtta asja rahulikult. Paar päeva puhkust, eemalolekut igapäevasebimistest Usun, et nüüdseks on kõik juba OK.
Kui miutte siis ikka arsti juurde.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi