allergia-tuulerôuged 06.03.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, arst määras viiepäevase kuuri Zoviraxi tablette herpese vastu. Probleem on selles, et kuskil kolmandal ravipäeval tekkis kehale palju mädaville, mis pärast kratsimist (vabandust) on läinud pôletikuliseks ja punaseks, ja silmad läksid kohutavalt paiste. Lugesin Internetist Zoviraxi kôrvalmôjude kohta, et allergia korral selle toimeainete kohta vôibki esindeda paistetus ja tugev nahaärritus. Kuna mul palavikku ja muid haigusnähte pole ja tuulerôuged lapsepôlves pôetud ja ma üldse väga allergiline olen, siis diagnoosisingi endal allergia, mitte tuulerôuged :)
Mida Teie arvate?
Mida ma peaksin punnidele peale määrima, môned neist on väga valusad ja paistes.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Minu jaoks on asi segane, seetõttu ei julge ma muud soovitada kui nahaarsti külastust. Esmaabiks võite apteegi käsimüügist osta mõnda allergiavastast ravimit, abi võib olla ka mädavillide peitsimine kas briljantrohelise, kange kaaliumpermanganaadi lahusega. Nahamädaniku korral on vajalik üldine ravi antibiootikumidega. Ja kas olete kindel, et tuulerõuged on põetud !!?? Haiguspilt, mida kirjeldate on veidi sarnane sellele lastehaigusele. Lastehaigused täiskasvanueas on aga üpris vastikud põdeda. Tean seda, sest ise põdesin tuulerõugeid olles II kursuse tudeng.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi