kopsupõletik 08.12.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

mul on selline mure, 2. novembril jäin kopsupõletikku. sain ravi - antibiootikume Eramox 500, 10 päeva. Siis sain Doxy-M-ratiopharm 100, 5 päeva. Kuid siiamaani on mul päeval ja õhtuti väike palavik- 37,1 ja veidi rohkem. Kurdan ka peavalu. Nüüd võtsin veel antibiootikume Zinnat, 5 päeva. Olen ravimitest täis topitud, kuid palavikud on siiski alles. Olen soojas, õues liigun harva. Köha ei ole. Lihtsalt palavik, mis ei taandu ega taandu ja mis väsitab juba kohutavalt. Joon raviteesi. Kopsuarst ei osanud miskit öelda, vereanalüüs on korras, millest siis see palavik võib tingitud olla??? Kopsupilt on ka korras. Täielik müstika. Kas oskate nõu anda? Oleksin väga tänulik, olen haigusest juba väga väsinud. Tahan jaanuaris minna Taimaale, ei tea, kas äkiline kliimamuutus võib tervisele siis peale haigust halvasti mõjuda?

Suur tänu aja eest!

Sirli.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Sirli !
Kui vereproovid ja kopsupildid on korras sis on see väga hea näitaja. Teinekord on ni, et peale ägedat haigust läheb organismi temperatuuriregulatsionisüsteem veidi tasakaalust välja. Seda on kirjeldatud päris palju. Häire püsib mõned kuud ja möödub iseenesest. Soovitan lihtsalt võtta asja rahulikumalt, igal juhul mitte enam süüa mõnda antibiootikumi. Sellest võivad omakorda tulla probleeme. Kui enesetunne on hea siis soovitan võtta ette reisi. Kliimamuutuse raviv toime on meditsiinis hästi tuntud, usun et see aitab ka Teid. Minu soovitus tugineb Teie korras uuringutele.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi