gripivaktsiin 10.11.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Palun öelge, mitu päeva peab olema möödunud gripi vastu vaktsineerimisest, et võiks rasedust ohutult planeerida?

Ette tänades,
Mariann

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Mariann
Gripi vastane vaktsineerimine ja raseduse planeerimine ei välista üksteist. Seetähendab, et raseduse ajal ei ole teadaolevalt vaktsineerimisele järgnenud probleeme. Alati peaks lähtuma ka konkreetse vaktsiini juhendist. Uurisin praegu mõnda ja rasedus või raseduse planeerimine ei ole vastunäidustus. Pealegi ega see raseduse planeerimine ka nüüd nii päevapealt ei käi, et tahan ja jään, looduse poolt on alati mõned variandid ja üllatused varuks.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi