põletushaava ravi ja hooldamine 07.10.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin teada kuidas peaksin hooldama teise astme põletushaava, et sinna ei satuks infektsioon ja et ta paraneks võimalikult kiiresti. Põletuspind ei ole suur, aga on hästi ebamugavas kohas - väikese sõrme ja selle naabri käeselja poolsel osal ühe lüli ulatuses. Villid on katki ja praegu kannan URGO põletuseplaastrit. Kuidas toimida edaspidi? Põletuse sain 2 päeva tagasi tulise toiduõliga.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Sovitan haavale panna haavaravitoode Mepitel ja sinna peale salvside kas sulfargiin voi seppo salviga. Kui see tehtud voib poletushaav olla 2-3 paeva suletud. Mepiteel teeb sidumise meeldivaks kuna side ei kleepu haavale. Seda koike teeb perearst voi kirurg.
Head tervist soovides Madis Veskimagi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Kuuma rasva/õli põletus

Tere!

Juhtus õnnetus, mille käigus minu käele valati kogemata peale tuline rasv (otse grillilt). Minu mure seisneb nüüd kartuses, et käele jäävad päris suured armid.
Mida tarvitada käe ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Põletushaava ravi on päris pikk protsess. Palju sõltub põletuse sügavusest ehk raskusastmest, arstide keeles I, II A , IIB või III aste. Haavaravi sisuks on elutute koeosade eemaldamine ja steriilse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: