ravikindlustus? 27.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen Eesti kodanik 32 a. elan ja töötan Soomes kuidas saan kasutada arsti abi Eestis olles, kes maksab?

Haigestusin siin olles angiini kas saan kasutada varem minu perearstina töödanud arsti teenuseid?

Tervitades Malle Vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Malle
Oleneb sellest, kas omate Eesti ravikindlustust. Kui mitte siis on erakorraline arstiabi Teile Eestis tasuta, muu eest tuleb aga maksta. Arstikülastus ja mõned uuringud lähevad maksma nii 200 krooni ringis. Soovitan nõu pidada ka oma varasema perearstiga.
Tundub, et meie maal on juba kõik rahaline. Oma praktikas aga osutan umbes 1/3 tööst nö kingitusena, kuna haigel pole võimalik tasuda või puudub ravikindlustus või on muud probleemid. Ka teised arstid tahavad ennekõike ikka aidata abivajajat.
Head tervist soovides Madis Veskimägi