temperatuuri järsk langus? 06.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist!
Ole 33a naine. Mul oli kõht laht, süda paha ja 38 keha temperatuur, mis langes ühe minuti jooksul 35,2-le. Sellega kaasnes väga halb enesetunne. Peale langust hakkas temperatuur kohe tõusma ja siis jäi püsima taas 38-l.
Mis põhjustas sellise temperatuuri kõikumise?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ägeda infektsiooni ajal võib nii juhtuda, organism võitleb ja haigustekitaja võitleb ka, sellest annabki märku kehatemperatuuri kõikumine
Head tervist soovides Madis Veskimägi