Palavik, depressioon 25.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 43 a. meesterahvas. Kusagil 3 a. piinavad mind sügisest-kevadeni 37,0-
37,3 palavikuhood ja aastaringne nohu. 3 a. tagasi käisin Tartus kopsu uuringutel, kuid midagi ei leitud. 2 a. tagasi tehti ninaoperatsioon. Sellest
saati saan vähemalt läbi nina hingata kuid nohu ikka püsib. Eelmise aasta
1. dets. lõigati mandlid ära ,kuid palavik ära ei kao. Hommik algab tavaliselt
külmavärinatega , lõunaks tõuseb 37,0-37,3 ning õhtul kaob palavik tavaliselt
ära. Põsed ja otsaesine õhetavad ning on punalaigulised. Käisin Tatus kompuutri all ,mis tuvastas põsekoopa põletiku. Pandi ka op. järjekorda mis
toimub Juuni,2005. Perearst on ka täiesti nõutu. Kõikvõimalikud antibiootikumi
kuurid on läbitehtud ,miski ei aita. Praegu olen sügavas depressioonis, võtan
Seroxati ,Xanaxit ja magada saan tänu Imovanele. Palun öelge, mis edasi
teha, 2 talve on operatsioonini veel ees ja kas seegi veel aitab?
Võibolla proovida veel mingi atibiootikumikuuriga? Sellel aastal pole neid veel
võtnud.
Nõuande eest ette tänades. Tõnu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan kiirendada opile saamist. Tegemist on minu pilgu läbi erakorralise seisundiga, mille korral saab lõikusele kiiremini, nädalatega. Rääkige oma murest peretohtrile ja paluge et ta midagi välja mõtleks. Tavaliselt helistame me sellistel puhkudel ise opereerivale arstile ja lepime nii nobedama lõikuseaja kokku. See 2 aastane plaan on paika pandud oletades, et inimesel eriti häda pole. Mind teeb murelikuks just psüühhilised sümptomid.
Head tervist soovides Madis Veskimägi