Rasvaprotset organismis 12.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Vabandan ette, et ma ilmselt ei oska kõiki termineid täpselt nimetada aga asi iseenesest hakkas mind vaevama. Nimelt lasin juhuslikult mõõta (teate küll kauplustes ja apteekides) oma rasvasisaldust organismis ( mingit aparaati tuli ette sirutatud kätega hoida ) ning tulemus oli väga kehva s. t. skaala pealt näidates oli sinise värvi keskel ehk testi läbiviija ütluse järgi väga madal. Ma ei ole sugugi peenike ega õbluke( pigem tuleks kilo kaks alla võtta : 158cm, 53 kg. ja olen 49 a.). Testija soovitas kindlasti arsti poole pöörduda, kuna selline tulemus viitaks tugevatele häiretele organismis. Ei tahaks perearsti ilmaasjata tülitada aga järsku oleks siiski vaja?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mind rahustab Teie kehamassi indeks, mis on OK, täpsemalt 21,2. Arvan, et kõik on samuti OK.
Head tervist soovides Madis Veskimägi