Peapööritus 12.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
mureks on kaks nädalat kestnud peapööritus. Esimesed neli päeva oli halb olla - pea valutas veidi ning kummardades, pea järsul pööramisel, pikali heitmisel või püsti tõusmisel tekkis üsna tugev peapööritus. Palavikku ei olnud ja muid sümptomeid ka mitte. Siis läks asi tuntavalt paremaks, kuid tunnen, et päris korras asi siiski ei ole. Pea käib siiski kergelt ringi. Olen 33 aastane naisterahvas, mingeid ravimeid ei tarvita. Mul on kolm aastat olnud Mirena hormoonspiraal, seega rasedus ei tohiks põhjuseks olla. Vererõhk on olnud kogu aeg normis, pigem madalapoolne. Mingeid kroonilisi tõbesid mul enda teada ei ole. Kuna ma ei ole Haigekassas kindlustatud, ei ole mul perearsti poole pöördumise võimalust, seega pean ise leidma eri- ja eraarsti, et hakata peapöörituse põhjusi otsima. Kuhu eriarstile Teie perearstina mind selliste sümptomitega saadaksite? Kust ma peaksin alustama, et teada saada, mis mul viga on?
Ette tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ravikindlustus on tõsine asi veel tõsisem selle puudumine. Teie vaevused on omased tasakaaluelundi talitlushäirele, arstikeeli nimetatakse seda vestibulopaatiaks, kui asi algas kerge viirusinfektsioonipildiga siis ka vestibulaarneuroniidiks. See on iseparanev haigus. Soovitan siiski nõu pidada oma perarsti, ninakõrvakurguarsti ja neuroloogiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi