hamba eemaldamine 09.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Kas Eestis eemaldatakse tarkusehambaid ka üldnarkoosi all? Üks tarkusehammas on mul aasta tagasi eemaldatud, see oli väga valus ja ebameeldiv kogemus (kuigi tehti 3 tuimestavat süsti), sest hammas oli kasvanud viltu ja seda oli raske kätte saada, puuriti ka lõualuud, et paremini ligi pääseda.. Nüüd tehi rngten ja sealt on näha, et veel 2 tarkusehammast on valesti / viltu kasvanud ja oleks hea need eemaldada. Enam ei julge ega soovi ma seda lasta teha kohaliku tuimestusega, sest 45 minutit aasta tagasi oli jube piin. Kas kuskil on võimalik teha protseduuri üldnarkoosis ja kas neid 2 hammast saaks sellisel juhul äkki ühe korraga kätte?
Vabandan, kui see ei ole eriti teemakohane, aga ei osanud küsimust kuskile mujale ka üles panna.
Ette tänades, Tiina

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et ikka saab narkoosis protseduuri läbi viia. Soovitan oma kodukandis hambaarstidelt pärida selleks võimalusi.
Head tervist soovides Madis Veskimägi