valud rinnus 30.12.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere !
Olen 30a mees ja mind vaevab valu rinnus, tekkib äkki ja kestab umbes üks-kaks sekundit ja kaob (valu on päris tugev ja kkuskil sügaval südamepiirkonnas) see jama on kestnud umbes paar kuud ning tavaliselt korra või paar päevas, kuid ühtäkki on asi tihedamaks muutunud juba 10x või isegi tihemini, kas see võib olla seotud südamega või peaks kuskilt mujalt viga otsima ?
Kevadel lasin teha südame uuringud (holteri monit, ehho, koormustest) siis oli igaljuhul kõik korras, kas peaks uuringuid kordama või ravima hoopis stressi ?
PS tarvitan antidepressante juba 4 kuud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et Teie südamevaevus on osa haigusest mida nimetatakse somatoformseks häireks või ka depressiooniks kehaliste sümptomitega. Teiseks sagedasemaks vaevuste allikaks on erinevad aistingud kõhu piirkonnast. Kui kõik kevadised uuringud olid korras, siis mingit erilist muutust ei ole võimalik tekkida lühikese ajaga.
Mida ette võtta, Soovitan mõistuslikku analüüsi. Kehalist haigust ei ole, so mida peaks ravima rohtude või operatrsiooniga mis parandaksid kuidagi organi funktsiooni. Ravi peab olema suunatud depressioonile, oma mõtete ja kehaliste aistingute kontrollile mõistusega. Lisaks tablettravile antidepressantidega soovitan ka erinevaid psühhoteraapiavõtteid, neist väärib esiletõstmist kognitiivkäitumuslik teraapia. Loomulikult tuleks ennkõike tegeleda just Teie elu ja töösituatsiooni konkreetsete stressoritega, et vähendada nende mõju.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Valud

Mul on vahest valud rinnus. Nädal tagasi kandsin seljakotti mõni tund, mis polnud raske, siis oli eriti häiriv valu. Pisteline valu, nagu torgiks miski. Millest see võib olla?
Liisi

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Küllap on tegemist lihasvaludega, kui vanust 45 ja enam kanti siis peaks neid valusid põhjalikumalt uurima. PErearst, esmane vaevuste analüüs, uuringud, vajadusel konsultatsioonid.
Head ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: