ema süda 20.12.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Ei osanud mujalt küsida, kui siit, loodan, et saan mingigi vastuse.
Mu emal (71 aastane) on südame a-rütmia, südame laienemine ja midagi veel klappidega. Kas see on väga hull asi ja kas peab väga muretsema? Ta eriti ei taha oma tervisest rääkida. Ja nüüd on lisandunud veel jalaturse (vasaku), kuhu tuli auk ja sellest vett. Mida see tähendab? Olen tõesti mures:(

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Muretsema peab ja peab ka tegutsema.
Teie antud info puhul on emal südamehaigus ( tõenäolised variandid on dilatatiivne kardiomüopaatia milllest relatiivne klapirike, südamelihase hüpertroofia) mis on viinud püsiva virvendusarütmia tekkeni, see aga omakorda põhjustanud südamepuudulikuse oma nähtudega. Vasaku sääre turse põhjuseks on pigem iseseisev tõbi, krooniline veenipuudulikus, tromboflebiit, mis on viinud venoosse haavandi tekkeni. Ravi on keerukas ja kompleksne, soovitan esmalt süvauuringuid: ehhokardiograafia, veenide ultraheliuuring, kardioloogi ja kirurgi konsultatsioonid edasise ravi suhtes.
Seda kõike aitab kordineerida perearst.
Head tervist soovides Madis Veskimägi