Pingepeavalud 16.12.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Mu pea valutab pidevalt.
Kas pingepeavalude korral võib esindeda ka kaela ja kukla piirkonnas mingeid mügarikke katsumisel? Nagu suurenenud lünfisõlmed oleks kaela külgedel, kõrvast allpool, rangluu keslel. Oimu kohas oleks nagu mingi looklev soon palpeerimisel tunda. See läheb lõua liigese eest poolt pea küljelt ülesse pealae poole. Katsumisel on valulik. Mõni päev on vähem valulik aga peale külmetamist on jälle rohkem tunda ja valusam ka.
Mida teha saaksin?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kirjeldate sümptomeid, mis on omased mitmele tõvele. Esiteks lihastes paiknevad "mügarad" võivad olla tingitud müofastsialgiast. Mügar ise on valulik ja kiirgab valu kaela-õlga, selga jm. Oimu piirkonna valu võib olla osa eelnevast tõvest, kuid ka iseseisev haigus, nimega temporaalarteriit. See on tõbi , mis esineb rohkem vanemas eas, laborileiuna esineb kiirenenud settereaktsioon. Soovitan minna arsti vastuvõtule, kes aitab selgust tuua.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Peavalu minu pojal

Minu poja kaebus mulle paar päeva tagasi:
"Kuidagi nii on et füüsilise pingutuse peale lööb kohe pähe valu, isegi trenni ei saa üldse teha enam."
Peavalud on pingepeavalud, mis johtuvad 24/7 ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tervist !
Peavalude maailm on sügav, lai ja keerukas. Ei ole ühtegi aparaati, millega saab diagnoosida peavalu kui vaevust. Kõige sagedasemad peavalud, nagu ka märgite, on pingepeavalud. Põhjuseks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: