Hommikuti valud rinnus 20.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

tere!
pöördusin mõni aeg tagasi kopsuarsti poole sama küsimusega, kuid vastus ei saanud. Nimelt umbes 2 kuud peale suitsetamise maha jätmist algasid valud rindkeres, eriti hommikuti. Sügavalt sisse-välja hingates valu ei suurene oluliselt, kuid intensiivseid rindkere painutusi tehes suureneb valu. Tegemist ei ole valutamisega. Kas on võimalik, et varajases eas alustatud suitsetamise tagajärjel peatunud rinnakorvi kasvu areng on seotud kuidagi selliste tunnusmärkidega. Suitsetamise lõpetasin 4 kuud tagasi. Tänan.

alari

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olen väga rõõmus Teie edu üle suitsetamisest loobumisel. Arvan, et vaevus on põhjustatud normaalselt tööle hakanud hingamisteedest, kopsude puhastumisest. Peagi saab kõik korda.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Valud

Mul on vahest valud rinnus. Nädal tagasi kandsin seljakotti mõni tund, mis polnud raske, siis oli eriti häiriv valu. Pisteline valu, nagu torgiks miski. Millest see võib olla?
Liisi

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Küllap on tegemist lihasvaludega, kui vanust 45 ja enam kanti siis peaks neid valusid põhjalikumalt uurima. PErearst, esmane vaevuste analüüs, uuringud, vajadusel konsultatsioonid.
Head ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: