hääl ära 14.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! 2 nädalat tagasi külmetasin esimest korda kergelt ja pärast seda oli kurk mönda aega valus. Vahepeal suutsin sellest nagu juba lahti saada, aga eelmisel nädalal olid taas tuulised ilmad ja valu tuli tagasi ning pärast ühte pidu olen juba neljandat päeva täiesti hääletu,vöimeline ainult sosistama. OLen ära kasutanud selle 2 nädala jooksul terve karbi Trachitoli tablette, joonud teed ja kuuma piima meega. Praegu polegi kurk valus, öhtul tekib aeg-ajalt kuiv köha.
Kuidas peaksin toimima. Hääl on mu töös ja öpingutes köige tähtsam. Viibin välismaal ja seetöttu ei taha siin arsti poole pöörduda.
Ette tänades,
Merle

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Merle
Vabandan hilise vastuse eest. Soovitan võimalusel sooja auru hingamist, astelpajuõli pihustamist kurku ja kõrri, minimaalselt rääkida, võimalusel sosistama, ka käed-jalad olgu soojas. 3-4 päeva ja kõik saab korda.
Head tervist soovides Madis Veskimägi