väsimus 13.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

olen 29 aastane naine. Mureks on pidev väsimuse ja loiduse tunne. Parem on siis kui päike paistab või kevad on algamas. Sügisel sajuste ja pilves ilmadega väsimus suureneb. Nagu karu kes talveunne hakkab jääma. Vererõhk on ennem madal kui kõrge. Kohvi joomine toob vaid korraks erksust. Vahepeal tarvitasin ma Salenydi. See tõi inimese tunde terveks päevaks. Aga nagu ma kuulnud olen Salenydi enam ei toodeta. Aga kas on mingisugust samalaadset ravimit? Sest selline "vindumine" ei meeldi mulle sugugi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et kuulute inimeste hulka kes vajavad heaks enesetundeks valgust, soojust ja päikest. Nii otsesemas või kaudsemas mõttes vajame seda ju meie kõik, kuid osa on lihtsalt tundlikumad. Seisundit peaks eristama depressioonist, seda oskab teha vaid arst. Kui tegemist on aastaajast tingitud seisundiga siis saab leevendust toidulisandist nimega melatoniin. Seda peaks saama apteeggi käsimüügiletist. Kui arst diagnoosib depressiooni, on ka selle raviks medikamenid. Tulemuslik ravi algab aga täpsest diagnostikast ja kõigi ravivõimaluste arutamisest patsiendiga. Kui on leitud üksmeel on ka ravitulemus hea.
Head tervist soovides Madis Veskimägi