jalgade higistamine 08.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere !
Probleem jalgadega. Nii kui jalad "hingata" ei saa, lähevad sokid õige ruttu higiseks ja jalad hakkavad peale seda külmetama. Kannan suuri "loksuvaid" kingi, erilisi probleeme pole. Kui aga panen jalga parajad ümber jala olevad kingad, tuleb jalgade külmetamise vältimiseks mitu korda päevas sokke vahetada (märjad sokid kuivade vastu). Rääkimata talvesaabastest.
Probleemid on sügisest kevadeni. Lisaks jalgade külmetamist soodustavad need sokid, mis on ülevalt kõvemini ümber jala ehk pigistavad veresooni.
Ja kui jalad kord külmetama hakkavad, ei kipu see külmetamine kuidagi ära lõppema.
Pikk jalgade külmetamine kipub kajastuma kohe kähedas kurgus ja köha tulekus.
Kas oskate aidata või midagi soovitada.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
võimalik, et higistamine on Teie jalgade omapära. Sel puhul on apteegi käsimüügi letist saadaval mitmed zeleed ja puudrid mis pidurdavad higistamist. Vajalik on ka naturaalsest materjalist sokide kandmine ja õhku läbilaskvad jalatsid. Soovitan nõu pidada nahaarsti ja pediküüri teostajaga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi