peapööritus 06.10.03 / Perearst

Külastaja küsib:

TERE!
Mul selline küsimus - millest võib tingitud olla peapööritus? Olen 23 aastane naine, palavikku pole pea 10 aastat olnud, haige ka mitte, kuulmine on korras, silmad enam-vähem (+0,5), üldse mingeid haigusi ei ole välja arvatud haiged kurgumandlid, mis mul järgmine nädal ära opereeritakse. Söön korrapäraselt (vähemalt 3x päevas) omastarust tervislikult, joon piisavalt (tavaliselt mineraalvett). Trennis pole viimase 5 nädala jooksul käinud, aga muidu tegelen tervisespordiga ka, vererõhk on tavaliselt normis (mõnikord kipub madal olema), aga peapöörituse ja vererõhu vahelist seost pole täheldanud, sest ka norm vererõhuga on peapööritust esinenud. Kohati on peapööritus nii tugev olnud, et hoia või seinast kinni, et mitte pikali kukkuda (õnneks selliseid juhtumeid on harva). Tavaliselt esineb pööritus ka sagedamini õhtuti, kui ma olen suhteliselt väsinud, aga see pole ka alati nii. Kunagi ammu kurtsin seda ka oma perearstile ja siis soovitas ta mul puhata ja veeprotseduure teha, noh, puhakamisega on nii, et ikka polle tööpäeva pealt ei saa ju koju magama minna ja veeprotseduurid pole kah nagu erilist efekti andnud. Väsinud kipun ma olema küll, aga seni olen ajanud selle mandlite süüks, sest magan ma ka ca 8 tundi öösel.
Pikk kiri tuli, aga loodan et oskate midagi kosta.

Ette tänades Katri :-)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Katri
Peapööritus on selline kehvavõitu sümptom mis on omane paarikümnele sagedasemale ja u sajakonnale harvemale haigusele. Ja ka seda, et vaevus võib olla inimesele omane, ilma et mingit haigust kuskil ka oleks.
Mida soovitan: võiks peapöörituse ajal kontrollida veresuhkrut. Kui see on normis siis soovitan nõu pidada ka neuroloogi ja nina-kõrva-kuruguarstiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi