Süda ja vereringe 28.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Juba pikemat aega(ca 4 kuud) ei tunne ma ennast enam erksana.Arvan et see tuleb südame tööst ja vereringest?(verevarustus keha erinavates piirkondades?)Iga hommik tõustes on kael kange ja nõrk enesetunne ja viimased 2 nädalat on terve päev valu südame piirkonnas ja vasakus käes.Lisaks imelikud voolud(veresoontes?)põkslevad üle kogu keha ja eriti peas!!!!(mis see on?).Normaalselt lamades saab veel olla,muidu eriti mitte.Südame film sai eestis tehtud ja see polnud just normis.Oli vajalik arsti kommentaar ja maletan et lindil seisis : parema sääre blokaad...mis see on?/tähendab?(tundsin et nagu midagi kinni oleks sääres) Era arst soovitas panangini tarvitada.(asi olevat midagi sydamelihase poletiku taolist?)..Kuna ei ela praegu Eestis pole kaugemale joudnud arstiabiga ..iga paev vaevlen selle küüsis ja see mojub ka psühhiliselt kindlasti juba. Mida pean ma tegema ja mida laskma veel kontrollida?( vereringet? veresooni? ikka panangini neelama?pole veel alustanud)Muidugi see pole koik aga muidu laheks liiga pikaks...tahan ennasrt juba paremini hakata tundma...Olen tänulik igasuguse kommentaari eest! Ah ja peaaegu unustasin -olen 37 a mees

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et Teie vaevus on pigem psüühhilist laadi mis avaldub kehaliste sümptomitega. Et seda aga täpsemalt diagnoosida tuleks teha mitmed uuringud: koormuselektrokardiograafa, vereanalüüsid kus uuritakse näitajaid mis näitavad võimalikku südamelihase kahjusutust. 4 kuud on piisavalt pikk aeg, müokardiit on aga tõbi mille kulg on teine. EKG S tähendab parema sääre blokaad seda, et erutusjuhe ei kulge päris õiget teed. Kuid see seisund on normivarjant, esinedes 10-20 % inimestesxt. Minul näiteks ka ja ma ei tunne end sugugi pahasti.
Mida soovitada, ikkagi täpsustavad uuringud, kui kõik on korras siis see ei tähenda et kõik ongi korras. Te ei ole simulant vaid vajate ravi mitmete psühhofarmakonidega mis pärsiksid liigset ärevust ja sellest tulenevaid kehalisi nähte.
Umbes sarnastele küsimustele olen ka eespool pikemalt vastanud, soovitan ka neid lapata.
Head tervist soovides Madis Veskimägi