syda 13.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

tere !

Kui sydame piirkonnas on ysna tihti valud ja pistab aga ... sydamefilmi tehes oeldi,et koik on korras ja sydamel pole hada midagi, miks siis need valud on ?
Ykspaev oli mehel kohe selline valuhoog,et pidi pikutama tykk aega ja mainis veel,et akki on tal (tuleb tal) infarkt . Kas need valud voivad raskest toost olla ? kuumast ? vedeliku puudusest ? voi millest veel ?
Olen hirmul juba .
Vastust ootama jaades ,Elen

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Elen
Südamepiirkonna valud on ühed segast laadi vaevused. See võib olla tõesti südamehaigusest. Need jagunevad kahte suurde rühma. Esiteks südame veresoonte ahenemine, sellele on iseloomulik valude teke koormuse ajal, need kestavad minuteid ja mööduvad iseenesest rahuolekus või ravimi ( nitroglütseriin keelealusi) mõjul. Teine südame haiguste rühm on müokardiit ehk südamelihase põletik: sellele on iseloomulik tuima näriva-torkiva vaevuse olemasolu. Kindlasti on muutused ka EKGsj a analüüsides.
Süpdamevaevusi on kõige kindlam täpsustada koormuselektrokardiograafial, ehk EKG salvestatakse velodrenazööri pedaale sõtkudes. Kui see uuring on korras siis võib enamvähem kindel olla et südamega on kõik hästi.
Südamekanti võib kiirguda näiteks vöötohatise valu, roietevahelise närvi põletiku valu, lihasvenitus, kopsupõletik jne jne, ka näiteks mao-söögitoru refluks ehk tagasivooluhaigus võib anda sarnast tunnet. Asja teeb keerukaks see, et ka psüühhiline pinge, mure, ärevus, stress, depressioon annavad tihtipeale närivaid tundeid, pisteid südamekanti. See võib olla patsiendile eriti kurnav, kuna talle öeldakse, et kõik on korras, haigel aga ikka valud sees. Sedasorti vaevusi ravitakse mitmete psüühikat mõjutavate ravimitega, antidepressandid, rahustid, ka loodustooted.
Minu vastus on üldisem, niiöelda arstlik arutlus. Kui ledsite midagi, mis klapib Teie vaevusega, siis võite veelkord arutada oma peretohtriga mida edasi võtta. Soovitaks kindlasti ka koormusEKGd.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

rasedus ja rohud

Mind vaevab unetus ja juba pikalt,olen 30 nadalat rase! Mojub tervisele,syda peksab ja muud haired! Naistearst kirjutas unerohtu dormicum! Tahtsin uurida,kumb aga lapsele syytum,kas unerohi voi rahusti ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Reegel on see, et mida vähem raseduse ajal ravimeid tarvitada seda parem, eriti psühhofarmakone ehk uinuteid ja rahusteid. Muidugi peab kaaluma võimaliku kasu ja kahju vahekorda. Kui analüüsid ...

Loe edasi

syda ja vereringe

Tere,
Olen 36 aastane mees ja viimasel ajal ,nii nagu ma ise aru saan on mul probleeme vereringega.Viimased paar nadalat eriti.Iga paev kordub SAMA--YLESSE TOUSTES TUNNEN ENNAST NAGU LIIVAKELL-ON ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tervist
KAhjuks on esitatud sümptomite alusel midagi lõpliku järeldada. Tegemist võib olla lihaspinge valuga, ortostaatilise hüpotensiooniga ( vererõhu alanemine seistes), meeleoluhäire-depressiooni ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: