vastus. 01.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Austatud Dr.Madis Veskimägi.
Tere.
OLen see patsient kes kirjutas teile käte suremise jakarpaal kanali ummistuse pärast. Sain teilt palju vajalikku infot ja lootust omaseisundi suhtes.Sain ka pere arstilt vajalikud paberid jakäisin uuringutel praegu tunnen endpareminiTänan ,etjulgustasite mind arsti minema.
Edu teile töös ja önne elus.
on tore kui inimesele ikka teiste mured ka korda lähevad ja tahate aidata ka interneti vahendusel.
tänan teid veel kord.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Siis on hästi.
Muuseas ei tohiks esimesest kohtumisest arstiga teha liiga sügavaid järeldusi. Üpris sageli on nii, et tõde selgub päriskorduval arsti külastusel. Patsient ei peak olema pahane, kui arst kohe esimesel vastuvõtul ei suutnud leida nõela heinakuhjast. Tavaliselt on arstide keeles tegemist veel diferentseerumata ´murega, kus vaid seisundi jälgimine näitab mis edasi saab. Alati on viisakas ka pöörduda sama arsti juurde tagasi, mitte minna järgmise juurde. Kui on esimesel vastuvõtul midagi arvatud ja määratud ravi, siis on järgmine kord juba oluliselt lihtsam, uurida kuidas ravi mõjus ja mõtelda edasi. Seda nimetatakse diagnoosimiseks ravi efekti alusel ja see omab päris suurt rolli igapäevatöös.
Nii et järjepidevust ja head tahet koostööks arstidega kõigile patsientidele
Head tervist soovides Madis Veskimägi