lümfisõlmed 12.08.03 / Perearst

Külastaja küsib:

tere! olen 20 aastane neiu. viimasel nädalal on mu lümfisõlmed kaelal olnud valulikud ja enesetunne ka kehv (nõrkus). palavikku ei ole. ma ei oska kahjuks öelda kas lümfisõlmed on ka suurenenud. milles võiks olla probleem? kas lümfisõlmede valulikkus on mitmete haiguste puhul sümptoomiks? või ei pruugi tegemist olla tõsise haigusega (mul on olnud üsna stressirohke periood)?
Ette tänades, Tiina.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Tiina
Stress iseenesest ei saa olla lümfisõlmede suurenemise põhjuseks. Küll aga liigne stress võib alandada organismi kaitsevõimet, mistõttu on tulemiuuseks sage haigestumine nn külmetushaigustesse . Lõuaaluste lümfisõlmede suurenemine on sagedamini seotud nina ja neelu infektsioonidega. Kui tõbi möödas, kaovad ka lümfisõlmed. Soovitan siiski pöörduda arsti poole seisundi täpsustamiseks kui vaevus näib püsivat üle 2-3 nädala.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Lümfisõlmed

Kas loomulikult siis ei olegi võimalik, et lümfisõlmed on oa kujulised (uba on ju suurem, kui 1cm) siin kuskil oli öeldud, et kui on suuremad, siis tuleks uurida. Küsimus veel, et mis võiks põhjustada ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Võib olla küll nii. Lõuaaluste lümfisõlmede suurenemist võib põhjustada muuhulgas ka kariootilised hambad, krooniline mandlipõletik ja mõned harvemad tõved. Kui on mure, siis ikka arsti juurde.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: