Stomatiit? 30.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Lp.dr Veskimägi. Probleem selles, et suhu tekivad teatud aja järel(päris tihti) valge värvusega valusad haavandid (suu limaskestale), mis mõne aja pärast mööduvad iseenesest. Olen kuulnud, et see on organismis olev viirus, mis nõrgestatud organismi puhul lööb välja nagu herpes.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Niimoodi oletatakse jah. Kuid praktikas on seda raskem rakendada. Kui vastuvõtul on patsient kes kurdab seda vaevust, kuid tema uuringud on korras siis väita, et midagi on pahasti pole õige. Raviks rakendatakse puhastavaid ja valuvaigistavaid geele: Camistad, Calgel jt, õrnlilla lillateraveega suuloputamist ja üldraviks tihti ka vitamiine. Ja siis saab vaevus otsa, vähemalt selleks korraks. Muuseas on VÄGA TÄHTIS jälgida hügieenireegleid, et ei toimuks korduvat nakatumist pereliikmete vahel ja taasnakatumist. Oma toidunõud, hambaharjad, ka korralikku suudlemist tuleks vältida kui on teada sellise probleemi olemasolu. Taasnakatumine võibki olla vaevuse kordumise taga, mitte mingi aine puudulikus, kuigi seda armastatakse rohkem põhjusena esitada.
Loodan et sain veidi selgust tuua.
Head tervist soovides Madis Veskimägi