Liighigistamine 20.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Ei osanud seda mujalt küsida, niiet proovin siit. Nii kaua kui ennast mäletan, on mind vaevanud liigne higistamine. See ei olene üldse temperatuurist. Nii küla kui soojaga. Endal on paha ja teiste eest peab peitma oma kaenlaaluseid koguaeg. Olen kuulnud mingist "Maxim" deodorandist. On see tõhus? Rohkem huvitaks mind muidugi operatsioon. Tahakski teada, et kui palju see maksab ja kus seda tehakse? Või soovitate ikkagi deodoranti. Mul endal ei ole sellesse eriti usku, sest see kõik tundub üldse ületamatu probleemina.

Ette tänades A.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere A
Eelnevalt olen vastanud 3-4 liighigistamist puudutavale küsimusele. Soovitaks jälgida hügieenireegleid ja kasutada antiperspirante- need on kosmeetikavahendid mis piduradavad higistamist. Antideodorant oma lõhnaga lihtsalt maskeerib higilõhna. Antiperspirandid on sadaval paremates kosmeetikakauplustes-osakondades. Maxim deodorandist kuulnud pole. Üldiselt lõikust ainult kosmeetilisel näidustusel haigekassarahedega ei tehta. Teoreetiliselt on võimalik " sümpaatilise piirväädi läbilõikamine" Sellega lakkab higistamine, kaasneb veresoonte laienemine. Kuid kinnitan veelkord, seda tehakse tõesti vaid eriolukordades. Soovitaks pöörduda ka perearsti vastuvõtule, kus uuritaks liighigistamise võimalike põhjuseid: kilpnäärme ja kopsuhaigused, ärevushäired, suhkruhaigus, neerupuudulikus jne jne.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Liighigistamine

Tere!
Mul on selline mure nagu liighigistamine.Liikudes punktist A punkti B, on kohalejõudes pluuse seljas läbimärg. Olen allergik, viimane vereanalüüs oli korras, ka on Kutsehaigustekliinikus tehtud ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Jah, võib olla küll närvipingest. Soovitan nõu pidada perearstiga ja teha kopsuröntgenogrammi, täisvereanalüüsi ja kilpnäärme hormoonide testi.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Loe edasi

liighigistamine ja paistes käed-jalad

Tere!Minu probleemiks on liighigistamine ja paistes käed-jalad,see on nii ebameeldiv ja vastik,mis ei lase mul normaalselt elu nautida.Lisaks sellele on käed-jalad pidevalt külmad ja sinikaslillad.Võibolla ...

Vastas dr Eero Merilind

Lugupeetud küsija.Kahjuks nii napi info põhjal ei oska mingit lahendust pakkuda.

Minimaalne, mida oleks vaja teada on Teie vanus, sugu, kaebuste algus,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi