kõrvetised või maoülihappesus ? 18.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 38 a naine.Suitsetanud ei ole kunagi , alkoholi olen tarbinud ainult peolauas.
Umbes juuli algusest on kibe-hapu maitse kõris.
Proviisor soovitas Maalox-ei andnud mingeid tulemusi,siis soovitati Zantac`it- seda olen võtnud 1 tableti aga ravimiinfo oli piisavalt hirmutav.
Kuidas peaksin edasi tegutsema või millise tohtri poole pöörduma ?
Kaunist suve.
Kaja

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Oletan nii nagu apteeker, et Teie vaevuse põhjuseks võib olla mao-söögitoru tagasivooluhaigus. Raviks kasutatakse ravimeid, mis kuuluvad nn prootonpumba inhibiitorite klassi, toimeaineks on omeprasool. Soovitan esmalt pöörduda perearsti vastuvõtule, kui kolleeg peab õigeks mõnda uuringut, siis tehakse tavaliselt gastroskoopia, mida teeb kirurg või gastroenteroloog.
Head tervist soovides Madis Veskimägi