Vaktsiin Pentac-Hib 10.07.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

KAs voiksite oelda mille vastu on vaktsiin pentac-hib.Minu Perearst ytles et kui maksan 360eek siis saab Pentac-Hib vaktsiini lapsele ja muidu tavalise.Kas voiksite seletada mis on erinevus.

Ette tanades,
Mariana

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Pentact- Hib sisaldab aineid 5 tõsise haiguse vältimiseks: difteeria, läkaköha, teetanus, lastehalvatus ja ajukelme põletik ( tekitaja väikelastel sagedamini Hemophilus influenzae) Vaktsiin tehakse ühe süstina mida korratakse 3 korral, lapse 3. 4,5 ja 6 elukuul. Riiklikult tehakse tasuta süst ( difteeria, teetanus ja läkaköha) ja tilgad ( poliomüeliit). Arvatakse et süstina on vaktsineerimine efektiivsem kui suukaudse tilgana. Muuseas olen mina oma pisemat last vaktsineerinud sama vaktsiiniga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi